google-site-verification: google074b24127b4fbc9f.html

piątek, 5 lipca 2013

Na dobry dzień -smoothie z melona szarantejskiego i kiwi( bez cukru).

Latem,zimne koktajle owocowe dają nam czyste,delikatne i smaczne orzeźwienie.
Są one doskonałym źródłem naturalnych witamin i składników mineralnych i mimo,że lato nie zaczęło się upalnie,warto poeksperymentować z różnymi kombinacjami smakowymi.
A czy jest lepszy sposób,by po przebudzeniu dostać orzeźwiający zastrzyk,dzięki któremu łatwiej jest zmierzyć się z nowym dniem?


Melony zawierają wysoką ilość karotenu 0,1 do 2,5 miligramów na 100 gram.W 90 procentach składają się z wody,mają dużo cukru,a mało kalorii.
Moim faworytem do koktajli owocowych z jogurtem jest melon szarantejski (wyhodowany w Charentais we Francji).Ma tak  intensywny,słodki i pyszny smak,że jest przeze mnie uważany za najlepszy z gatunku.Jest on odmianą melona cukrowego-kantalupa(cantaloupe).Smoothie jogurtowe z melona i kiwi

Na 4-5 porcji

1 duży (1kg) melon szarantejski (w razie braku,można oczywiście zastąpić zbliżonym w smaku melonem kantalupa)
4 dojrzałe owoce kiwi
400 g jogurtu naturalnego (nabiał można zastąpić  świeżym sokiem z jabłek)
garść suszonych jagód goji

Obrać kiwi i pokroić na mniejsze kawałki.
Melona schłodzonego wcześniej  w lodówce, przeciąć na pół i łyżką usunąć nasiona.Następnie melona podzielić na mniejsze kawałki i obrać ze skórki.Owoce umieścić w blenderze.Zmiksować.Dodać jogurt i miksować do momentu uzyskania jednolitej masy.Kiedy jest bardzo gorąco można dodać jeszcze kostki lodu z sokiem z cytryny i zmiksować całość.
Koktajl rozlać do szklanek.Udekorować plasterkiem kiwi i posypać suszonymi jagodami goji i pić natychmiast lub przed późniejszym podaniem ponownie schłodzić.


3 komentarze:

AddThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...